گروه معماری و طراحی کیواران همواره در پی افزایش اطلاعات و بروزرسانی دانش علمی تیم طراحی نما و داخلی خود و اشتراک گذاری یافته ها با دیگران بوده است . در این مقاله سعی داریم  در مورد سبک های طراحی داخلی در آسیا صحبت کنیم .آسيا منطقه بزرگی با سبک های مختلفی چون ایرانی، هندی، چينی و ژاپنی و عربی است. از مشخصات سبک های آسيایی می توان به استفاده از رنگ های گرم به خصوص قرمز که به نظر چينی ها و ژاپنی ها خوش یمن است اشاره کرد .

بطورکلی جهان بينی شرق دور براساس تعادل ميان (یين)چپ، انرژی زنانگی( و یانگ)راست، انرژی مردانگی  است.

در ادامه ی این نوشتار  به بررسی ویژگی های بارز این سبک ها بپردازیم.

سبک ژاپنی

تميزبودن، کم کردن جزئيات و توجه به سادگی ازخصوصيات بارزاین سبک است فرم غالب درآن مربع است. وجود عناصرخاصی مانند: تاتامی یا کف پوش حصيری بافته شده از ساقه برنج( واشيتسو)اتاقی پوشيده شده ،بن سای، توری از ویژگی های این سبک است. باغ آرایی ژاپنی که تحت تأثير آئين های شينتووذن بوده جلوه خاصی به آن بخشيده است.

 

سبک چینی

سه اصل مهم در این سبک وجود دارد: سادگی، انرژی و طبيعت، که مهمترین اصل پيدا کردن مکان مناسب برای هر وسيله می باشد.کاربرد چوب به عنوان یک متریال طبيعی در این سبک زیاد دیده می شود. کاربرداصول فنگ شویی  و برقراری اعتدال ميان انرژی ها یکی دیگر از خصوصيات سبک چينی است. عناصر مهم درفنگ شویی: آب، آتش ،خاک و چوب و فلز هستند.مهمترین اصل فنگ شویی پرهيز از انباشتگی و بی نظمی واصل دیگر دقت در رنگ محيط اطراف است. گياه بامبوبه نحوی اعجاب انگيزهر ۵ اصل فنگ شویی را وارد محيط می کند. رنگ های اصلی کاربردی در این سبک مشکی، طلایی، زرد و قرمز هستند.

 

سبک مراکشی

طراحی داخلی این سبک معروف است به سبک عجيب و غریب. عناصر اصلی در آن فرش، کاشی، ظروف رنگی، سفال فانوس، آثار فلزی، کف پوش سفالی قرمز،سکوهای بيرون زده از دیوار، مبلمانی باچوب های منبت و مشبک، سایه بان بالای تخت، حياط اندرونی (ریاض)، چراغ های خفا، کاشی زليج، تجين ورنگ های مورد مصرف )آبی فيروزه ای و کبود ، سفيد و سبز هستند.امیدواریم با نگارش این مقاله توانسته باشیم کمک شایانی به شما کرده باشیم . گروه معماری و طراحی کیواران ارایه دهنده ی بزرگترین مجموعه ی کاغذدیواری های ضدآلرژی و الیاف طبیعی ، پارکت لمینت کایندل اتریش در غرب ایران میباشد.

آتلیه طراحی معماری کیواران

آتلیه طراحی معماری کیواران

طراحی، نظارت، اجرا نمایندگی رسمی کاغذدیواری هوهنبرگر و راش آلمان

نظر بدهید