ترمو وود

THERMOWOOD ترموود

ترموود یا چوب گرمادیده نوع  و گونه ی خاصی از چوبهاست که طی فرآیندی با گرما و کوره های هوای گرم صمغ گیری شده که ماندگاری و طول عمر چوب بالا رفته و در مقابل حشرات ماندگاری بالایی دارد.

ترموود اکثرا بنام فنلاند شناخته میشوند در حالیکه در کشورهای اسکاندیناوی و کانادا به طور گسترده تولید و به بازارهای جهانی عرضه میشوند.

در تولیند و فرآیند ساخت ترموود از هیچگونه مواد شیمیایی استفاده نمیشود و برخلاف چوبهای اشباع شده هیچ گونه ضرر و زیانی برای طبیعت ندارد.

نحوه ی ساخت ترموود

چوبهای ترموو به صورت حرارات دادن با بخار آب گرم بین ۱۸۵ تا ۲۱۵ درجه سانتیگراد به دست می آیند ، این فرایند و گرما دادن چوب از دوران باستان به امروز رسیده ، اما امروز میزان بهره برداری و سرعت آن شتاب پیدا کرده است.

نکته قابل توجه آن میزان و زمان حرارات دهی بسته به نوع چوب است و هر کدام از چوب ها فرآیند خاص خود را دارند که باید رعایت و برای تولید محصول نهایی باکیفیت دقت لازم وجود داشته باشد.

ترموودها به طور کلی به دو دسته ی  اس و دی تقسیم میشوند ، ترموودهای اس دارای استحکام بالا و ترمووهای دی دارای خصوصیت ماندگاری بالا هستند.

 در مقابل حشرات و موریانه ها بادوام تر بوده و با توجه به میزان رطوبت و شرایط نگهداری تا Dترموودهای  

۲۵ سال ماندگاری و طول عمر دارند.

کاربردهای ترموود

ترموودها عمدتا به چند دسته از لحاظ کاربرد تقسیم میشوند اما بیشترین برخورد ما با ترموودها در نمای ساختمان یا دکوراسیون داخلی بوده باشد.

ترموود به شکل آلوار و تخته

ترموودهای کف مخصوص پوشش کف

محصولات مبلمان مانند میز و صندلی

نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی

ساخت آلاچیق و پرگولا

استخر و جکوزی

 

انواع ترموود از نظر گونه ی چوب

Soft wood چوب نرم

Hard wood چوب سخت

 

ترموود چوبهای نرم از درختان سوزنی به دست می آیند و بیشتر برای دکوراسیون داخلی و مصنوعات چوبی مناسب میباشند

ترموود چوبهای سخت از درختان پهن برگ بیشتر از درختان پهن برگ نظیر افرا ، زبان گنجشک ، راش ، گردو و… تولید میشوند و بهترین گزینه برای نمای ساختمان و محل های حساس از نظر نگهداری هستند.

 

مزایای ترموود

سبک

عایق حرارات

مقاوم در برابر حشرات موذی

ماندگاری و طول عمر بالا

 

نگهداری چوب ترموود

بی شک تمام متریال ها در دنیا برای دوام و عمر طولانی نیاز به نگهداری دارند که ترموود هم از این قاعده مستثنی نیست، برای نگهداری و عدم تغییر کیفیت در مقابل شرایط آب و هوایی ترموود نیاز به رنگهای مخصوص چوب دارد که با توجه به نوع رنگ و ماهیت رنگ  زمان تجدید آن متفاوت است ، اما معمولا رنگ آمیزی مجدد ترموود معمولا بین ۲ تا ۴ سال لازم و ضروری است

 

قیمت ترموود

معمولا کشور سازنده و نوع چوب بکار رفته در تعیین قیمت ترموود موثر است ، شما میتوانید با مراجعه به آتلیه طراحی و معماری کیواران از انواع ترموودهای موجود در شورووم و قیمتهای بروز آن بازدید فرمایید.

 

 

 

باز کردن چت آنلاین
چت آنلاین
سلام