کابینت اشپزخانه

کابینت آشپزخانه

کابینت را شاید بتوان قلب تپنده ی آشپزخانه و رکن اساسی آن نامید،  کابینت کلمه ی فرانسوی است به معنای قفسه که گاهی در حمام برای نگهداری دارو، حوله و  کاربرد اساسی آن در آشپزخانه است که برای نگهداری مواد غذایی ، ظروف آشپزخانه و لوازم پخت و پز استفاده میشود.

سرگذشت کایبنت آشپزخانه

کابینت ها به شکل امروزی از اوایل قرن بیستم میلادی اکثرا به صورت کمدهای تکی استفاده شد و جای مشخصی برای سینک ، یخچال و ماشین های لباسشویی و ظرفشویی نداشتند و اکثر فعالیت های آشپزخانه همانند آماده سازی مواد آشپزی و مراحل پخت و پز در میزی که وسط آشپزخانه قرار داشت انجام میشد.

طراحی کابینت قبل از اجرا

شاید برای شما سوال باشد که کابینت آشپزخانه چه نیازی به طراحی دارد؟ آیا در مورد مثلث کار در فضای آشپزخانه اطلاعاتی دارید؟  به عبارت دیگر طراحی آشپزخانه قبل از اجرا توسط یک مهندس معمار قطعا اهداف و رویای شما را از یک آشپزخانه ی منحصربفرد تحقق میبخشد.

 

انواع کابینت

کابینت ها از نوع مصالح اجرایی به چند دسته تقسیم میشوند

کابینت های فلزی

کابینت های چوبی که از چوب طبیعی ساخته میشوند

کابینت های ام دی اف که خود به کابینت های ملامینه و کابینت های هایگلاس تقسیم میشوند

کابینت های انزو ، پولیشی  یا پلی اورتان که سبک های کلاسیک و نئوکلاسیک بوده ، بر روی ام دی اف یکرو خام اجرا شده سپس با رنگ های پلی اورتان پوشش داده میشوند

کابینت های ممبران یا وکیوم که  روی ام دی اف یکرو خام طرح مورد نظر با دستگاه سی ان سی اجرا شده سپس با روکش رنگ مورد نظر وکیوم میشوند.

کابینت های فومیزه یا ضدآب که با ورق فومیزه یا پلاستیک فشرده ساخته شده و برای فضاهای مرطوب مانند حمام یا سرویس بهداشتی کاربرد دارند.

 

 

قسمتها و اجزای کابینت

 

صفحه کابینت که میتواند از ام دی اف وکیوم ، ممبران ، سنگ طبیعی ، سنگ مصنوعی کورین یا سنگ کوارتز باشد، معمولا ضخامت صفحات کابینت ۴۸ میلیمتر و در طول شاخه های ۳.۶۶ یا ۴ متری با عرض ۶۰ سانتیمتر هستند

بدنه ی کابینت که معمولا از صفحات ام دی اف سفید ملامینه ساخته میشوند ، ضخامت ام دی اف ملامینه ی سفید در ایران ۱۶ میلیمتر بوده و ابعاد استاندارد آن ۳۶۶*۱۸۳ میباشد

درب کابینت دربهای کابینت میتواند ملامینه ی رنگی یا طرحدار، ام دی اف هایگلاس ، ام دی اف روکش چوب طبیعی باشد ، ابعاد ام دی اف هایگلاس ۲۸۰*۱۲۲ بوده و دارای ضخامت ۱۶ میل میباشد.

شما در استان کردستان ، کرمانشاه ، ایلام ، آذربایجان غربی و همدان میتوانید یا سپردن ساخت و تجهیز آشپزخانه ی خود به تیم آتلیه ی طراحی و معماری کیواران با خیالی آسوده از پیشرفت کار خود و انتخاب درست لذت ببرید

چرا کابینت با کیواران

ما در کیواران فضای آشپزخانه ی شما را بازدید میکنیم ، طرحهای قابل اجرا متناسب با اصول چیدمان بررسی و طی چند جلسه با شما به نقطه ی مشترک طراحی میرسیم ، پس از این مرحله طراحی ۳ بعدی به شما تحویل و سپس آنالیز هزینه و زمان اجرا با شما نهایی شده و برا ساخت و نصب به کارگاه ارسال میگردد.

باز کردن چت آنلاین
چت آنلاین
سلام