طراحی محوطه و باغ

طراحی محوطه و باغ یا لنداسکیپ یکی از زیرشاخه های طراحی است که در چند سال اخیر بشدت رواج یافته و در حال گسترش در جامعه است.

طراحی باغ و محوطه اصول خود را داشته و در صورت رعایت این اصول از سوی طراح و همچنین مجری بعد از طراحی که به همان صورت طراحی را انجام دهد مهم و حائز اهمیت است.

لنداسکیپ در لغت به معنای چشم انداز ، دورنما و منظره است و در رشته های دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد یکی از زیر شاخه های معماری محسوب میشود. علم و دانش لند اسکیپ به پل ارتباطی عناط زنده مانند گل و گیاهان و از سوی دیگر به سنگ و سنگفرش و متریال های پایه بتن میپردازد.

شما با کمک گرفتن از مهندسین معمار در آتلیه ی طراحی و معماری کیواران میتوانید حیاط خانه ی خود را بهینه کرده و قسمتی از آن را به یک فضای سرسبز و دنج تبدیل کنید یا روی سقف خانه ی خود یک روف گاردن برای تفریح خانوادگی خود درست کنید.

همچنین با مشورت تیم معماری کیواران باغ خود را به یک محیط متفاوت و بسیار دلنشین تبدیل کنید. و ایجاد حس و امنیت با جانمایی درست در آغوش طبیعت را احساس کنید.

 

مفاهیم اصلی در طراحی لنداسکیپ

هارمونی و هماهنگی

تعادل

ریتم و خط

تناسب قسمتها یا بخشهای مختلف

انتقال

 

هارمونی و هماهنگی: در طراحی یک باغ یا محوطه باید بیننده و بازدید کننده بین تمام عناصر و جزییات یک هماهنگی و همخوانی احساس کند و به وحدت میان تمام اجزا برسد.

تعادل: هر چیزی که در طرح نهایی و اجرا شده قرا میگیرد از نظر بصری وزن خاص خود را دارد و هنر حفظ تعادل میان این اجزا مهم است.

ریتم و خط : طرح کلی شکل ها توسط خطوط تعیین میشوند ، خطوط منحنی حس آرامش القا میکنند در حالیکه خطوط تیز ، دندانه دار و شکسته حس تنش و انرژی را در بیننده ایجاد میکنند.

تناسب قسمتها یا بخشهای مختلف: در حالی که طراح برای ایجاد هارمونی و وحدت در تلاش است نباید فراموش کرد که باید فضاها از لحاظ کاربری و چینش باید دارای تناسب باشند.

انتقال: در کل طراحی یک باغ ، طراحی محوطه یا لنداسکیپ باید انتقال دهنده ی حس خوب و آرامش باشد.

در آتلیه ی طراحی و معماری کیواران منتظر شما هستیم تا برای طراحی باغ ، طراحی محوطه و روف گاردن به شما مشاوره دهیم.

باز کردن چت آنلاین
چت آنلاین
سلام