طراحی داخلی

Interior Design طراحی داخلی

طراحی داخلی یا اینتیریور دیزاین را میتوان دانش و سلسله اقداماتی نامید که برای ارتقا و کیفیت محیط داخلی محل زندگی ، محل کار یا یک مجموعه با کاربری عمومی یا محل برگزاری مراسم ها و جشن ها انجام میشود.

در واقع طراح داخلی یا آرشیتکت با تجربه و فن خود محیطی متمایز و جذاب را برای شما خلق میکنید که همزمان بحث آرامش و آسایش شما را ارتقا داده و در عین حال دغدغه های شما را نیز در باره چیدمان درست عناصر و فضاها پایان ببخشد.

همواره چیدمان اصولی فضایی و چینش صحیح فضاها و عدم تداخل کاربری ها همواره از دغدغه ها و معیارهای خریداران و سازندگان واحدهای مسکونی ،تجاری و اداری است.

چه بسا شما در یک ملک و خانه که بسیار هزینه شده و از متریال های عالی استفاده شده اما فاقد تقسیم فضایی درست است و شما فضاهای خصوصی و عمومی تفکیک شده ندارید و در یک کلام یک دلهره و دغدغه ی درونی از حضور در آن مکان دارید.

قطعا موضوع طراحی داخلی پیش از اجرا یا در حین اجرای یک ساختمان میتواند کمک بزرگی از لحاظ هزینه و زمان برای شما باشد.

آتلیه ی طراحی و معماری کیواران در لاین طراحی داخلی با تجارب و پروژه های گوناگون مسکونی ، تجاری ،مطب ،درمانی و اداری در کنار شماست تا هر آنچه که در ذهن شماست را به تصویر بکشیم و خلق کنیم.

 

در مبحث طراحی داخلی دو واژه داریم که متاسفانه در جامعه این دو واژه به عنوان مترادف استفاده میشود در حالیکه اصولا تفاوت بنیادین با هم دارند.

طراح داخلی : طبق تعریف جامعه ی طراحان داخلی آمریکا طراح داخلی کسی است که دارای تحصیلات در این رشته و مهارت کافی بوده و به صورت علمی نسبت به انجام هر پروژه ای برنامه و راهکار دقیق خود را دارد به تعریف دیگر طراح داخلی فارغ التحصیل رشته ی معمار بوده و به تمام جوانب کار ،به تمامی متریال ها و شرایط پروژه تسلط کافی دارد و در هر زمانی از هر پروژ ه ای راه حل منطقی و کاربردی دارد

دکوراتور: دکوراتور به کسی اطلاق میگردد که در یک زمینه از تزیینات داخلی ساختمان دارای تجربه و مشغول بکار است.

 

با تفکیک دو واژه ی طراح داخلی و دکوراتور به این نتیجه میرسیم که اکثر افراد شاغل در بخش داخلی ساختمان دکوراتور بوده و ناخواسته کارفرما با دیدگاه و تفکر طراح داخلی دچار چالش و مشکلات بعدی میشود.

 

  مراحل انجام طراحی داخلی یک پروژه

جذب پروژه و برداشت پلان جهت انطباق وضع موجود با پلان

برگزاری جلسات با کارفرما جهت ثبت ایده ها و خواسته های کارفرما

زدن اتود اولیه و بررسی ابعاد پروژه

پیاده سازی ایده به صورت ۲ بعدی و جلسه با کارفرما

خروجی ۳ بعدی پس از تایید کارفرما

خروجی انیمیشن در صورت نیاز و درخواست کارفرما

عقد قراردا برای اجرا و شروع فرآیند اجرای پروژه

 

از ابتدا تا پایان پروژه در کنارت هستیم ، کیواران تمام آنچه از یک تیم معماری انتظار دارید

پروژه طراحی داخلی خانم کرانی

باز کردن چت آنلاین
چت آنلاین
سلام