شومینه یا در زبان فارسی واژه ی هیمه سوز به مکانی در دل و داخل دیوار اطلاق میگردید که از قدیم برای گرمایش خانه و عمدتا به منظور پخت و پز استفاده می‌شدند.

با در نظر گرفتن معماری و چیدمان در زندگی امروز شومینه ها بخش جدا ناشدنی دکوراسیون داخلی شدند و همگام با سبک های مختلف معماری با اشکال و طرح‌های گوناگون در ساختمان‌ها قرار گرفتند.

امروزه در سراسر دنیا شومینه ها به چند روش و فرم مختلف از نظر تولید و کارکرد به بازار عرضه می‌شوند.

  • شومینه های برقی

  • شومینه های اتانولی یا الکلی

  • شومینه ها ی گازسوز

  • شومینه های هیزمی

از لحاظ راحتی، امنیت و تنوع شاید بتوان گفت که شومینه های برقی از هر لحاظ انتخاب برتر و بهتری هستند برای روشن شدن این موضوع دلایل متنوعی وجود دارد.

امنیت بالا

در شومینه های برقی با توجه به استفاده از انرژی الکتریسیته از امنیت بالایی برخوردار است ، بر خلاف شومینه های هیزمی که نیاز متناوب به نظافت و پاکیزگی دارند  شومینه های برقی کاملا تمیز و نگهداری بی دردسر هستند. از سوی دگر برخلاف شومینه های گازسوز که نیاز به دودکش و تخلیه مونوکسیدکرین ، شومینه های برقی هیچگونه دودکش و تاسیسات جانبی ندارند.همچنین بخاطر وجود سیستم های قطع جریان الکتریسیته در زمان گرم شدن بالا احتمال آتش سوزی در شومینه های برقی تقریبا به صفر رسیده است و از لحاظ ایمنی کاملا ایمن و امن هستند.

سبک دکوراسیون

تنوع بالای شومینه های برقی دست شما را برای هماهنگ کردن و هارمونی دکوراسیون داخلی راحت تر کرده است. طیف گسترده ی محصولات تولید شده اعم از کلاسیک ، مدرن و ترکیبی دست شما را باز گداشته که علایق و سلیقه ی خاص خود را انتخاب و براحتی استفاده کنید. در نظر بگیرید چنانچه قرار باشد شما یک شومینه قدیمی را بخواهیئ متناسب با فضای خانه ی خود سفارش دهید میتواند چقدر دردسرساز باشد و چنانچه در آینده قصد تغییر دکوراسیون داشته باشید تخریب و تعویض شومینه های سنتی میتواند بشدت سخت باشد در حالیکه تغییرات و جابجایی شومینه های برقی بسیار راحت و بی دردسر خواهد بود و هر زمان که بخواهید با کمترین دردسر شومینه برقی خود را جابجا کنید.حتی میتوانید فرم دلخواه خود را سفارش دهید.

صرفه جویی در هزینه و انرژی

در شومینه های هیزمی و گازسوز قدیمی علاوه بر دردسرهای ساخت و نگهداری بالا با توجه به ساز و کار مخصوص به خود درصد بالایی هدرفت انرژی خواهیم داشت. با توجه به وجود دودکش مقدار زیادی از انرژی گرمایشی ناشی از احتراق سوخت های فسیلی مقدار زیادی از انرژی گرمایی از طریق دودکش تخلیه و هدر خواهد رفت ، اما در شومینه های برقی با توجه به عدم وجود دودکش هدر رفت انرژی تقریبا صفر خواهد بود و در این حالت هم به محیط زیست با استفاده از سوخت پاک کمک زیادی کرده اید و هم از لحاظ اقتصادی برای شما مقرون بصرفه و اقتصادی خواهد بود. در شومینه های برقی شما این توانایی را دارید که گرمایش و آرامش ناشی از شنیدن صدای شعله های آتش و دیدن هیزم های بکاربرده شده در شومینه های برقی احساس آرامش را در هر کنج و گوشه ی خانه و منزل خود را احساس کنید و نیازی نیست که کل فضای خانه را گرم کنید. در شومینه های برقی با توجه به تبدیل الکتریسیته به گرما راندمان و بازده انرژی 100% خواهد بود. با این اوصاف علاوه بر مصرف انرژی پاک در پول و منابع مالی شما هم  صرفه جویی خواهد شد.

نصب و استقرار آسان

اگر قصد نصب و جاگذاری شومینه در دکوراسیون داخلی خود داشته باشید قطعا استفاده از شومینه های هیزمی یا گازی مستلزم ایجاد تاسیسات فنی ، خروج دودکش ، استفاده از متریال ها و پوشش های نسوز برای ساخت و نصب این شومینه ها خواهید بود که علاوه بر دردسر و زمانبر بودن هزینه های بالایی هم به شما تحمیل خواهد کرد، در حالیکه نصب و استفاده از شومینه های برقی بسیار آسان و بی دردسر است و تنها نیاز شما فقط یک پریز برق برای روشن کردن و استفاده از شومینه خواهد بود.

صرفه اقتصادی

از لحاظ اقتصادی خرید و استفاده از شومینه های برقی منطقی و مقرون به صرفه است . ساخت و راه اندازی شومینه های قدیمی علاوه بر مشکلاتی که در بالا ذکر شده علاوه بر هزینه زمان زیادی نیز میطلبد. اما از سوی دیگر خرید و نصب شومینه های برقی بسیار راحت ، امن و بصرفه است . هزینه الکتریسیته شومینه های برقی بسیار پایین و ناچیز است و در صورتی که از حالت نمایش شعله ای و لذت بردن از آتش در حد یک هالوژن مصرف خواهد داشت.

نگهداری بدون دردسر ، لذت تماشای شعله های طبیعی بدون نیاز به گرمایش و یا استفاده از یک گرمایش امن و بیخطر در هر زمان که بخواهید استفاده از این شومینه ها را منطقی تر مینماید.

آتلیه معماری و طراحی کیواران به عنوان مرجعی مطمین و مشاوری امین در غرب ایران ارایه دهنده ی لوکس ترین و کاربردی ترین متریال های ساختمانی شما را به بازدید از شورووم خود دعوت مینماید. همواره شما میتوانید شومینه های گازی ، اتانولی و انواع مدلهای سفارشی خود را سفارش دهید.

کمک به محیط زیست

در شومینه های قدیمی علاوه بر تولید مقادیر زیادی منوکسید کربن ، سوخت های فسیلی برای احتراق نیازمند اکیسژن هستند که همین موضوع باعث مصرف و از بین رفتن اکسیژن موجود در منزل و فضای کار و زندگی شما خواهد شد. علاوه بر این کمبود اکسیژن میتواند خطرات بیشماری برای ساکنین در پی داشته باشد. شما با استفاده از شومینه های برقی با جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه ایی سهم بالایی در حفظ محیط زیست خواهید داشت و با جلوگیری از انتشار و تولید منوکسیدکربن ناشی از احتراق و سوختن سوختهای فسیلی به تداوم حیات بر روی کره زمین کمک خواهید کرد و از سوی دیگر با حفظ اکسیژن موجود در فضای خانه امنیت را به آنان هدیه کرده اید  چرا که سالیانه در ایران تعداد بالای قربانیان نشت و تنفس مونوکسیدکربن و کمبود اکسیژن در فضای خانه لزوم بازبینی لوازم و ملزومات قابل استفاده در فضای کار و زندگی را جدی تر مینماید.

با مراجعه و بازدید از شوروم آتلیه معماری طراحی کیواران می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان استفاده کنید.

تیم مهندسی کیواران بهترین و منطقی‌ترین طرح را با کمک اکیپ اجرایی متعهد و کارآزموده به اجرا در خواهند آورد.

ما پروژه شما را بازدید، طراحی، برآورد هزینه می‌کنیم و پس از عقد قرارداد نسبت به اجرای آن اقدام می‌کنیم.🌺