شاید بهترین و ملموس ترین تعریف برای طراحی دکوراسیون داخلی را بتوان به مجموعه کارها و رفتارهایی دانست که یک طراح برای نظم بخشیدن هوشمندانه و تغییرات مثبت در خانه و مبلمان دانست.

طراح دکوراسیون داخلی کسی است که بصورت علمی و تجربی مهارت های لازم را برای انجام تغییرات در دکوراسیون و فضاهای داخلی یک ختنه کسب کرده باشد.

آتلیه معماری طراحی کیواران ابتدا توسط دانش آموخته معماری شروع به فعالیت کرد، سپس با افزودن بخش  تخصصی طراحی دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان سرآمدان و مدرسین مجرب این حوزه را به خود جذب کرد، از این بابت خوشحالیم که یکی از بزرگترین و موفق‌ترین آتلیه‌های طراحی دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان در غرب ایران هستیم.

متاسفانه در بسیاری از مواقع طراح داخلی با دکوراتور در یک معنی قرار میگیرند، بنا به تعریف انجمن طراحان  دکوراسیون داخلی آمریکا: طراح داخلی یا آرشیتکت کسی است که بصورت علمی و عملی مهارت های لازم در بحث تغییرات و دیزاین را آموخته و فارغ التحصیل این رشته است اما دکوراتور به مجری متریال های داخلی اطلاق می‌گردد که بصورت عملی با بحث اجرایی دیزاین داخلی سرو کار داشته اما فن و علم طراحی را ندارد.

متاسفانه در حال حاضر آشفته بازاری وجود دارد که در بحث فروش متریال های دکوراسیون داخلی افراد غیر متخصص وارد این بازار شده که  هیچ‌گونه آگاهی و تخصصی نداشته و باعث ضرر و زیان به مشتریان می‌شود. به این نکته توجه داشته باشید که حتی برای تهیه متریال های دکوراسیون داخلی و حتی کارهای غیر تخصصی همچون کابینت حتما به مراکزی مراجعه کنید که توسط یک مهندس معمار اداره می‌شود تا بتوانید بهترین نتیجه ممکن را بگیرید.

در کل طراحی دکوراسیون داخلی طیف گسترده‌ایی از فعالیت‌های رو شامل می‌شود که از ابتدا بصورت برنامه‌ریزی، زمانبندی اجرا، تغییرات منطبق با نظرات کارفرما و همچنین رعایت الزامات نظام مهندسی ساختمان در رابطه با مباحث سازه‌ایی و شهرسازی.

انواع پروژه های معماری داخلی

مسکونی

طراحی مسکونی را شاید بیشترین کاربرد در این حوزه دانست و بیشتر مربوط به خانه ها و اقامتگاه های خصوصی است.

تجاری

طراحی تجاری و بازرگانی شامل تعداد زیادی از پروژه ها می‌شود که می‌توان به مراکز تجاری، تفریحی، بیمارستان ها، نمایشگاه ها، هتل ها، کافه ها و رستوران ها دانست. جذاب ترین بخش‌های طراحی داخلی بیشتر در بخش تجاری است. طراحی داخلی رستوران ها و کافه ها امروز اهمیت زیادی پیدا کرده است و با توجه به رقابت این بخش تجاری بازسازی و تغییرات مداوم در این حوزه همواره وجود دارد. طراحی داخلی مطب پزشکان و خصوصا دندانپزشکان هم بصورت گسترده ایی شروع شده و خود پزشکان نیز اهمیت بالایی به این موضوع میدهند و خوشحالیم که به عرض شما برسانیم آتلیه معماری طراحی کیواران تجارب و رزومه‌ی قوی در زمینه طراحی و اجرای مطب پزشکان و دندانپزشکان دارد.

اداری

در بخش طراحی داخلی می‌توان به طراحی داخلی مدارس، دانشگاه ها و ادارات اشاره کرد. شاید در نگاه اول نیازی به طراحی داخلی فضاهای رسمی و اداری نباشد اما این یک واقعیت است که هدف نهایی از طراحی داخلی یک فضا صرفا بحث زیباشناختی نیست بلکه مهمترین قسمت طراحی داخلی استفاده بهینه از فضا و تغییرات برای بهترین کاربرد ممکن از وضعیت موجود است.

طراحی داخلی در سراسر دنیا متاثر از سبک هایی است که در طول سالیان و قرن ها در سراسر جهان به وجود آمد و تکامل یافته و حالا بصورت ایده‌ی جهانی درامده‌اند که در نوشتار ذیل به اختصار به‌حضور شما معرفی می‌گردد:

سبک مدرن، کلاسیک، مینیمال، روستیک، ژاپنی، چینی، مراکشی، رومی، هندی، مصری، روکوکو، انگلیسی، ویکتوریایی، آرت نوو، ارت دکو، باروک، گوتیک و اوریگامی

در این نوشتار به معرفی طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان پرداختیم امیدواریم که مطالب فوق برای شما کاربردی باشند.

شما همواره می‌توانید از مهندسن آتلیه ی معماری کیواران برای پروژه های خود مشاوره بگیرید و از پروژه های اجرا شده و رزومه ما بازدید فرمایید. ما تیمی متشکل از دانش آموختگان معماری و عمران هستیم که همواره تمام جوانب پروژه را می‌سنجیم و بهترین و کاربردی‌ترین مسیر ممکن را به شما معرفی می‌کنیم. امیدواریم که در آتلیه معماری طراحی کیواران شما را زیارت کنیم.🌺