کابینت در اصل کلمه‌ای فرانسوی به معنای قفسه است و اصطلاحا به مجموعه ای از قفسه ها اطلاق میشود که در آشپزخانه، حمام، اتاق خواب، فضاهای اداری و تجاری برای نگهداری ظروف، مواد غذایی و وسایل استفاده می‌شود.

البته چشم نواز بودن را باید از دیدگاه زیبا شناختی در نظر گرفت و چنان باشد که تا حدودی بیانگر نقش عملکردی یک ساختمان باشد.

کابینت به شکل و کاربرد امروزی از اوایل قرن بیستم جای خود را در آشپزخانه ها، حمام، اتاق خواب و… را باز کرد تا پیش از ان صرفا از قفسه ها برای آماده سازی مواد غذایی استفاده می‌شد.

در آشپزخانه های امروزی وجود کابینت امری انکار ناپذیر است. شما برای نگهداری ظروف پخت و پز، مواد غذایی، ادویه و شوینده ها نیاز به کابینت دارید و برای نظم بخشیدن به فضای آشپزخانه نیازمند کابینتی جادار و باکیفیت هستید.

طراحی کابینت آشپزخانه

بی‌شک هر آشپزخانه دارای شکل و شرایط خاص خود است. آشپزخانه های کوچک، بزرگ و میزان نورگیری و محل قرارگیری آن در فضای هر خانه متفاوت هست. برای بهترین چیدمان و طراحی شما نیاز به طراحی پیش از اجرا دارید.

چند نوع طراحی را می‌توان از جمله یو شکل، ال شکل، خطی، شبه جزیره ای و جزیره ای نام برد که هر کدام تابع شرایط و موقعیت های خاص خود است.

تیم طراحی آتلیه معماری طراحی کیواران متشکل از مدرسین و فارغ التحصیلان معماری است که بهترین و منطقی ترین طراحی ممکن را برای شما انجام و به مرحله ی اجرا خواهند رساند. آتلیه معماری طراحی کیواران از طراحی، نظارت و اجرا در کنار شما خواهد بود.

انواع کابینت

عموما کابینت ها از لحاظ جنس و ساختار به چند دسته تقسیم می‌شوند که به اختصار خدمت شما اعلام می‌گردد.

کابینت های فلزی، ام دی اف، چوبی، هایگلاس، وکیوم، ممبران، روکش چوبی و یا ترکیبی از دو یا چند نوع کابینت های کورین یا سنگ مصنوعی که از رزین ها ساخته می‌شوند.

مدل دیگری از کابینت ها کابینت هایی هستند که در سرویس های بهداشتی ، حمام و مکان های مرطوب استفاده میشوند این کابینت ها عموما از جنس پی وی سی و ضدآب هستند که باید در مقابل رطوبت مقاومت کافی را داشته باشند.

آشپزخانه در تمام دنیا جولانگاه بانوی خانه و محل کار اوست و بی شک استفاده از طرح و جنس خوب نقش موثری در راحتی بانوی خانه خواهد داشت.

اجزای تشکیل دهنده کابینت

صفحه کابینت

صفحه کابینت

صفحه کابینت یا اصلاحا میز کارهم گفته میشوند صفحه ایی تشکیل شده از  ام دی اف  با روکش های رنگی و تنوع طرح همگام با صفحاتی که برای درب ها استفاده میشود و مقاوم در مقابل ضربه و گرماست و معمولا در ضخامت های 32 و 48 میلیمتری در بازار وجو دارند. البته صفحات مقاومت تر و کورین ها هم از مدل های دیگری هستند که شما میتواند انتخاب و استفاده نمایید.

بدنه کابینت

بدنه کابینت

بدنه ی کابینت ها معمولا از صفحات ام دی اف سفید رنگ ساخته میشوند که در بازار به‌نام سفید برفی یا صابونی شناخته می‌شوند که در بازار معمول ایران ضخامت 16 میل مرسوم است. البته در کشورهای دیگر نوع 18 میل هم وجود دارد.

درب کابینت

درب کابینت

درب های کابینت ضخانت 16 میل هستند. اما تنوع جنس ام دی اف که برای درها استفاده میشود بالاست. ام دی اف های مات و براق، هایگلاس، سوپرمات و… هستند.تنوع رنگی برای درب ها هم خیلی بالاست. شما حتی می‌توانید در استفاده از درب ها بصورت ترکیبی استفاده کنید که بهترین حالت ممکن طراحی پیش از اجراست تا شما با سلیقه ی خود طرح موجود را سنجش و در صورت نیاز به اصلاح آن پیش از اجرا اقدام نمایید.

با مراجعه و بازدید از شوروم آتلیه معماری طراحی کیواران می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان استفاده کنید.

تیم مهندسی کیواران بهترین و منطقی‌ترین طرح را با کمک اکیپ اجرایی متعهد و کارآزموده به اجرا در خواهند آورد.

ما پروژه شما را بازدید، طراحی، برآورد هزینه می‌کنیم و پس از عقد قرارداد نسبت به اجرای آن اقدام می‌کنیم.🌺